Türkiye’nin ilk Pickleball Spor Kulübü olma özelliğine sahip tek kulüp olan Afyonkarahisar Pickleball spor kulübü sporcuları Kuzey Carolina da yapılan Mixler şampiyonasında bir kez daha şampiyon oldular.

2023 Yılı Türkiye Pickleball Mix’ler şampiyonasında başarılı maçlar çıkaran Kimberlyn -Paslı çifti Türkiye’nin ilk mix’ler şampiyonu olarak tarihe geçmişti.

Afyonkarahisar Pickleball spor kulübünün sporcusu olan Kimberly ve Fahri çifti 2024 yılının ilk yarısında Amerika’dan gelip Afyonkarahisar’a yerleşmenin hesabını yapıyorlar. Bu konuda bir açıklama yapan Pickleball sporunu ülkemizde yayılmasını sağlayan ve aynı zamanda IPF Türkiye Temsilcisi, IPF Dünya Büyükelçisi Mustafa Türk şunları söyledi.

3 Yıl öncesi Afyonkarahisar’a ilk geldiklerinde buranın sakinliğini, insanların cana yakınlığını ve en önemlisi de Pickleball sporu yapmak için her türlü ortamın olmasından dolayı çok mutlu olmuşlardı. Amerika daki işlerini tamamen yoluna koymak için ciddi bir çalışmanın içerisine girdiler. Bir aksilik olmaz ise bu yaz Amerika’dan gelip ilimizde el ele verip Pickleball sporunu tüm ülkemize daha hızlı yaymak için çalışmalara başlayacağız dedi.

Kimberly – Fahri çifti en son katıldıkları Amerika’da ki şampiyonada tam 250 kişinin arasında sıyrılıp şampiyon olarak Afyonkarahisar’ı başarı ile temsil etti. Grup müsabakalarını zorlanmadan geçen Pickleball’cularımız yarı finalde Yunan rakiplerini yenerek yenerek finale kaldılar. Final müsabakasının bir başka özelliği de Amerika da yaşayan bir başka Türk, Tulu Cankurtaran ve Amerikalı patneri Stacy Hart ile karşı karşıya geldiler. Bu müsabakayı da 15-5 kazanarak Amerika bir şampiyonluk daha kazandılar.

error: Content is protected !!
Bize Sorun
Merhaba,
PickleBall hakkında merak ettiğiniz herşeyi bize sorabilirsiniz...