TÜRKİYE PİCKLEBALL MİX’LER ŞAMPİYONLARI AMERİKA KUZEY CAROLİNA’DA AFYON’U TEMSİL ETTİLER
Türkiye’de ilklere imza atan Afyonkarahisar Pickleball Kulübü ağustos ayı içerisinde düzenledikleri Mix’ler Türkiye Şampiyonasında ilk sırayı alan Kimberly – Fahri çifti Afyonkarahisar’ın adını Amerika’da final oynayarak duyurdular.
Kuzey Carolina’da yapılan Pickleball turnuvasına toplamda 50 çift katıldı. İki ayrı grup halinde yapılan Pickleball maçlarında gururlarımız Kimberly-Fahri çifti grup müsabakalarında tüm rakiplerini yenerek diğer grubun şampiyonu ile final oynamaya hak kazandılar.
Kimberly-Fahri çifti final maçı için Charlotte Kuzey Carolina İndoor Pickleball kortlarına çıkarak Afyonkarahisar’ı ve ülkemizi temsil ettiler. Büyük bir heyecan içinde geçen karşılaşmada 10 kez maç puanı atmalarına rağmen maçını 14-12 kaybederek şampiyonada 2.oldular.
Maç sonunda telefonla Uluslararası Pickleball Federasyonu Türkiye Temsilcisi ve Afyonkarahisar Pickleball Spor Kulübü Başkanı Mustafa Türk ile konuşan Kimberly ve Fahri Altın madalya’ya çok yaklaştıklarını ama 11 sayı alamadıkları için maçın uzatmaya gittiğini söylediler.
Afyonkarahisar’ın Türkiye’de bu sporun başkenti olmasını ve Afyonkarahisar Pickleball Spor kulübünün sporcuları olmaktan onur duyduklarını, Mustafa Türk’ün sadece Afyon için değil Türkiye Pickleball sporu için çok önemli bir insan olduğunu vurguladı. Ayrıca Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Beyin Pickleball sporuna vermiş olduğu katkıya değinerek tüm Türkiye Başkan Zeybek beyi örnek almalıdır. Diyerek duygularını belirtti.

error: Content is protected !!
Bize Sorun
Merhaba,
PickleBall hakkında merak ettiğiniz herşeyi bize sorabilirsiniz...