TÜRKİYE ŞAMPİYONASI BAŞVURLARI İÇİN HER ŞEY HAZIR

Ülkemizin en yeni sporların birisi olan Pickleball yaz aylarının en sevilen sporları arasına olmaya aday bir spor dalı. Pickleball Türkiye’de ilk kez Afyonkarahisar’da oynanmış her yıl Zafer kupası ismi ile yüze yakın pickleball sporcularının katılımı ile şampiyonalar yapılmış, izleyenlere ve sporculara büyük keyif vermişti.

Afyonkarahisar Pickleball Gençlik Spor Kulübü, Pickleballturkey ve Afyonkarahisar Belediyesi işbirliğinden yine bir ilk yaşatmak için Pickleball kum’u gündeme aldı. Afyonkarahisar Veysel Eroğlu Parkında Eylül ayı içerisinde Pickleball Kum için çalışmalarının sürdüren uluslararası Pickleball Federasyonu Türkiye Temsilcisi Mustafa Türk yaptığı açıklamada şunları söyledi. Ülkemizin bir çok yerinde Pickleball sporunun oynandığını ve her gün onlarca telefon aldığını onlara sadece bilgi anlamında destek verdiğini, malzeme konusunda ülkemizde raket ve top olmadığından yurt dışından getirmeleri konusunda sıkıntılarının olduğunu biliyorum. Uluslararası Pickleball Federasyonun Türkiye Temsilcisi bir an önce malzeme konusunda spor bakanımızın bu konuya el atmasını özellikle rica ediyorum diyerek sözlerini şöyle tamamladı.

Pickleball sporunun bu günlere gelmesinde beni her zaman destekleyen ve iki uluslararası Pickleball kortunun yapılmasında büyük desteği olan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve ekibine teşekkür ederim. 2022 yılı içerisinde planlarımızın arasında ilk önce Cumhuriyet Cup Pickleball Türkiye Şampiyonasını daha sonra Kum Pickleball’unu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşayacağız diyerek sözlerini tamamladı.

error: Content is protected !!
Bize Sorun
Merhaba,
PickleBall hakkında merak ettiğiniz herşeyi bize sorabilirsiniz...