Spor şehri Afyonkarahisar’ımızda ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. 2018 yılında başlayan bir kıvılcım ile her yıl Zafer kupası adı altında düzenlendiğimiz Pickleball turnuvalarından sonra bu yıl bir ilk daha gerçekleştirmek amacı ile bir şampiyona yapmak istedik ve bunu da başardık. Türkiye’de ilk kez Afyonkarahisar’da oynanan Pıckleball Türkiye Şampiyonası Akarçay’da gerçekleştirmiş olduk.
3 gün süren turnuvada ödüller sahiplerini buldu.
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in öncülüğünde Türkiye’de ilk kez şehrimizde düzenlenen Pıickleball Türkiye Turnuvası final maçları ardından ödül töreni düzenlendi. Sadece şehrimizde kortu Belediyemiz tarafından yapılan sahalarda oynanan şampiyona ardından dereceye girenler para ve plaket ile ödüllendirildi.
Pıckleball Türkiye Turnuvası Şampiyonu Osman Akkaya oldu. Turnuvada ikinci ise Adana’dan şampiyonaya katılan İbrahim Bahçıvan olurken üçüncü ise Hasan Değer oldu.
Dereceye giren sporculara ödülleri İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, Belediyemiz Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Sami Çatinaktı ve Uluslararası Pickleball Federasyonu Türkiye Temsilcisi Mustafa Türk tarafından verildi.
Şampiyonaya Afyonkarahisar başta olmak üzere İstanbul, İzmir, Adana, Denizli, Konya’dan sporcular katıldı. Türkiye Pickleball Şampiyonasında Aysun Akbay, Merve Gündoğar yönetti.
Ayrıca törende en iyi Bachend ödülü Murat Öner’in,
Fair Play ödülü Ahmet Akkaya’nın
özel ödül ise Hasan Değer’in oldu.
Turnuva sonundan bir ödül de pıckleball sporuna gönül veren yaşı küçük olmasına rağmen pıckleball sporcusu olan Efe Baş’a verildi.
Törende büyük özel ödülün sahibi ise Uluslararası Pickleball Federasyonu Türkiye Temsilcisi Mustafa Türk oldu.
Türk, ödülünü Belediyemiz Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Sami Çatinaktı’dan aldı.
PICKLEBALL
TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SIRALAMASI:
Osman Akkaya
İbrahim Bahcıvan
Hasan Değer
Serdar Gündoğar
Mustafa Türk
Murat Balıkçı
Yaşar Baş
Nezih uslu
Fatih Bıyıklı
Ahmet Akkaya
Şükrü Yurttekin
Selahattin Aktaş
Ramazan Akbay
Murat Öner
İbrahim Akça (W)
Veli Değerlii (W)
Ali Oktay (W)
Ali Köprübaşı (W)
Ödül töreni aile fotoğrafı alınması ardından sona erdi.
ŞAMPİYONLARDAN SPOR VE SPORCU DOSTU ZEYBEK BAŞKAN’A TEŞEKKÜR
Pıckleball Türkiye Şampiyonasının birincisi Osman Akkaya ve ikincisi İbrahim Bahcıvan, verdikleri röportajda Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e teşekkür ederek yediden yetmişe herkesi bu spor branşı ile ilgilenmeye ve Afyonkarahisar’ı tanımaya davet etti.
Uluslararası Pickleball Federasyonu Türkiye Temsilcisi Mustafa Türk’te Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in bu sporun Afyonkarahisar’da oynanması ve çeşitli turnuvaların yapılmasına destek ve emeği olması nedeni ile teşekkür etti.

error: Content is protected !!
Bize Sorun
Merhaba,
PickleBall hakkında merak ettiğiniz herşeyi bize sorabilirsiniz...