Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Afyonkarahisar Pickleball Spor Kulübü arasında yapılan çalışmalar neticesinde bünyesinde bulunan Erkek ve kız öğrenci yurtlarında Türkiye’nin en yeni sporu olan Pickleball’u tanıtmaya başladılar.

Pickleball sporunu ülkemizde tanınmasını sağlayan ve aynı zamanda Uluslararası Pickleball Federasyonu Türkiye Temsilcisi Mustafa Türk öğrencilerle bire bir ilgilenerek bu sporun özelliklerini anlatmaya çalışıyor.

Afyonkarahisar’dan doğan güneş olarak tüm ülkemizde tanınan Pickleball sporu her yaşta ki insana hitap ediyor. Geçtiğimiz aylarda Erkeklerde, Küçüklerde ve Kadınlarda Türkiye Şampiyonaları gerçekleştiren Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar Pickleball Spor Kulübü bu kez geleceğimiz olan gençlerin bu sporu doğduğu şehir olan Afyonkarahisar’da başlamaları için her türlü imkânı vermeye devam ediyor.

Gençlerle El Ele Pickleball slogana çıkılan KYK yurtlarında ilk önce Bacım Sultan, Abdürrahim Mısri, Afyon ve Çiğiltepe, Destina yurtlarında tanıtıldı. Öğrencilerin ilk defa ismini duydukları bu sporun kendilerine kadar getirilip tanıtılmasından son derece memnun olduklarını, bu sporun yayılması için emek veren Mustafa hocamızın inanılmaz derece güzel diksiyonu ile takip ettiklerini, Pickleball sporunun kış günlerinde yurtlarında haftada bir gün devam etmesini yurt müdürlerinden isteyeceklerini söyleyen gençler Pickleball’u çok sevdiklerini dile getirdiler.

Pickleball sporunu ülkemizde yayılmasını sağlayan ve Uluslararası Pickleball Federasyonu Türkiye Temsilcisi Mustafa Türk yaptığı değerlendirmede Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu özellikle gençliğe çok önem veren bir kişi. Sizlerde gördüğünüz gibi KYK yurtlarının her türlü sorunları için gecesini gündüzüne katarak çalışmalarını sürdürüyor. Nerede ise her anını onların ihtiyaçlarını gidermek için onlarında yanında geçiriyor. Bu amaçla çıktığımız Gençlerle El Ele Pickleball’u tanıtma projemizin en büyük destekçisi oldu.

Bizde severek gençlerimize Pickleball sporunun tanıtımını yaparak onlara gelecek için daha sağlıklı ve bilinçli birer birey olmalarına yardımcı oluyoruz, diyerek emeği geçen yurt müdürlerine, görevlilere ve öğrencilere teşekkür ederiz; diyerek sözlerini tamamladı.

error: Content is protected !!
Bize Sorun
Merhaba,
PickleBall hakkında merak ettiğiniz herşeyi bize sorabilirsiniz...