Sporun yeni yüzü olan Pickleball Türkiye’de doğduğu şehir Afyonkarahisar’da Türkiye çapında herkesin katılabileceği bir seminer yaparak tarih sayfalarında yerini aldı. ISP Pickleball Türkiye Temsilcisi, Uluslararası Pickleball Büyük Elçisi, aynı zamanda Türkiye’de Pickleball sporunun kurucusu ve yayılmasını sağlayan Mustafa Türk, Uluslararası Pickleball Büyük Elçileri ve Pickleball Eğitmenleri Kimberly Wright ve Fahri Paslı seminer verdi.
Kimberly Dünya da Pickleball sporunun geçmişten günümüze konusunu anlattı. Türk ise Türkiye’de Pickleball sporunun geldiği noktadan günümüze kadar geçen süreyi ve Pickleball’da tekler oyun kuralını teorik olarak anlatmasını video üzerinden ise görselliği i anlattı. Amerikalı Paslı ise üçüncü bölümde çiftler oyun kurallarını anlatarak soru cevaplara geçildi.
Türkiye’nin en yeni sporu olan Pickleball Eğitim Seminerini katılımı azda olsa yararlı geçti. Pickleball ülkemizin en sevilen sporları arasına gireceğini gösteriyor.
Afyonkarahisar Belediyesinin destekleri ile bu günlere gelen Pickleball sporu bir İLKİ daha yaşatmanın gururunu yaşıyor.

error: Content is protected !!
Bize Sorun
Merhaba,
PickleBall hakkında merak ettiğiniz herşeyi bize sorabilirsiniz...