Haftasonu ilimizi ziyaret eden Amerikalı misafirimiz Kris ile pickleball sporunun ülkemizdeki genel durumu hakkında kulüp başkanımız ve yönetim kurulu olarak değerlendirmede bulunduk. 

ABD Pickleball Federasyonu onalylı Pickleball eğitmeni olan ve çok sayıda tanınmış pickleball sporcusu ile çalışmaları bulunan Kris ile ilimizde düzenleneceğimiz  pickleball eğitimleri hakkında bilgi alışverişinde bulunduk. 

Pickleball sporunun dünyada hızla yaygınlaştığını akratan Kris, Afyonkarahisar’a Afyonkarahisar Belediyesi sponsorluğunda  kazandırılan pickleball kortlarını gayet başarılı bulduğunu söyledi. Pickleball  sporunun  Türkiye’de yayılması için emek veren Kulüp Başkanı Sayın Mustafa Türk ve Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e teşekkürlerini iletti.

Kris’den Pickleball severlere özel açıklama. 
“Oynadığım tüm farklı sporlar arasında Pickleball açık ara en eğlenceli, aktif olanı ve çoğu insan oynayabilir, eğlenebilir ve çabucak öğrenebilir. Benim gibi bu heyecan verici, sosyal, fiziksel ve zihinsel sporun heyecanını ve sevgisini öğrenmenizi, deneyimlemenizi, kucaklamanızı ve keyfini çıkarmanızı tavsiye ediyorum.”

“Afyonkarahisar aslında çok şanslı çünkü bu spora emek Uluslararası Pickleball Türkiye temsilcisi ve ekibi var. Sizin için gece gündüz çalışıyorlar. Afyonkarahisar Pickleball sporunda Türkiye’nin merkezi bunun kıymetini bilmelisiniz” dedi. 

Tüm ülkemizde şartlarını yerine getiren herkes Ağustos ayı içerisinde düzenlenecek olan eğitimlere katılabilirler.

Bu eğitim ile ilgili gerekli bilgilendirme ilerleyen günlerde sizlerle paylaşılacaktır.

error: Content is protected !!
Bize Sorun
Merhaba,
PickleBall hakkında merak ettiğiniz herşeyi bize sorabilirsiniz...